fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Radosław Sikorski o "hakach" Antoniego Macierewicza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zdaniem byłego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego jeśli Antoni Macierewicz nie zostanie zdymisjonowany w wyniku sprawy Bartłomieja Misiewicza, to znaczy, że dysponuje hakami na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Jeśli Macierewicz i tym razem nie wyleci to znaczy, że ma na Kaczyńskiego jeszcze mocniejsze haki niż swego czasu na Olszewskiego" - napisał na Twitterze Sikorski.

Macierewicz był w przeszłości szefem MSW w rządzie Jana Olszewskiego. W tym samym rządzie Sikorski pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej.

W związku z zatrudnieniem przez PGZ byłego rzecznika MON, Bartłomieja Misiewicza, w charakterze pełnomocnika zarządu ds. komunikacji, o czym jako pierwsza poinformowała "Rzeczpospolita", Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka PiS i powołaniu specjalnej komisji, która ma wyjaśnić okoliczności nominacji. Wcześniej Kaczyński w wielu wywiadach przekonywał, że Misiewicz jest obciążeniem dla wizerunku PiS. Po zawieszeniu członkostwa Misiewicza w PiS był rzecznik MON rozwiązał za porozumieniem stron umowę z PGZ.

Powołanie komisji i zawieszenie Misiewicza powszechnie interpretuje się jako posunięcie wymierzone w szefa MON Antoniego Macierewicza.

W dniu rozpoczęcia prac komisji w jego sprawie Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA