fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Donald Tusk nie wyklucza powrotu do polskiej polityki

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk
123RF
Mój powrót do czynnej polityki, jeśli miałby się okazać pomocny, to jest zawsze do rozważenia - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w rozmowie z TVN24.

1 grudnia mijają dwa lata od objęcia przez Donalda Tuska funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej (szef Rady jest wybierany na dwu i pół roczną kadencję). Tusk w wywiadzie dla TVN24 powiedział, że nie wyklucza powrotu do polskiej polityki.

- Cieszę się, że są jeszcze w Polsce tacy, którzy uważają że miałbym zdolność odwrócenia tego politycznego trendu, który jest w Polsce - powiedział Donald Tusk. - To dla mnie zawsze osobista satysfakcja, kiedy słyszę takie opinie – dodał, mówiąc, że jego powrót do czynnej polityki, jeśli byłby pomocny, jest zawsze do rozważenia.

Jako najważniejsze w obecnej sytuacji Donald Tusk wymienił propozycje i kondycję polskiej opozycji i to nie tylko jej liderów w osobach Grzegorza Schetyny czy Ryszarda Petru.

- Myślę tu też o ruchach społecznych, nie tylko partii politycznych - podkreślił Tusk, dodając, że to "od nich i ich kondycji będzie zależało, czy PiS będzie rządził w Polsce jedną kadencję czy dłużej".

Donald Tusk w rozmowie z TVN24 zapowiedział, że stawi się przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Więcej w TVN24.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA