fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Frasyniuk: Kaczyński używa języka nazistów

Władysław Frasyniuk
Fotorzepa, Bartek Sadowski
Władysław Frasyniuk odniósł się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mówiącego o "najgorszym sorcie Polaków". Działacz opozycji w PRL porównał to stwierdzenie do języka nazistów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w piątek, że w Polsce istnieje grupa ludzi najgorszego sortu, którzy mają w genach donoszenia na nasz kraj za granicą. W reakcji na te słowa Włądysław Frasyniuk udzielił wywiadu stacji TVN24 z przyczepioną kartką z napisem "Jestem gorszego sortu".

- To dość niebezpieczna fraza. Dość radykalny język Jarosława Kaczyńskiego to jest język, który przypomina mroczne karty polskiej historii, język nazistów - ocenił Frasyniuk.

Zdaniem działacza opozycji w PRL jesteśmy świadkami "brutalnej próby przekreślenia tego, o co walczyły pokolenia patriotów polskich". - Jeszcze kilka lat temu Jarosław Kaczyński mówił o wartościach, których brakuje w polskim życiu publicznym, o prawie, instytucjach. Starał się dzielić społeczeństwo na tych, którzy są za Polską solidarną, a tych, którzy są za liberalną. Dzisiaj nie ma żadnych wartości, żadnych idei. Dzisiaj jest żądza władzy - mówił Frasyniuk.

- Trzeba powiedzieć wprost: kaczym nie przejdzie - dodał.

Niepokojąca, zdaniem Frasyniuka, jest kondycja Platformy Obywatelskiej. Porównał ją do worka bokserskiego, który jest łatwym obiektem do bicia. - Mam wrażenie, że zacznie się absolutna gonitwa i co jakiś czas będziemy mieli spektakularne rozstrzelanie kolejnego działacza PO. To jest poważny problem, bo jest tam mnóstwo doświadczonych i kompetentnych osób - mówił.

Oceniajac kandydatury Grzegorza Schetyny i Tomasza Siemoniaka jako kandydatów na szefa PO, Frasyniuk odpowiedział: "Jak się patrzy na Ryszarda Petru, to znalazłbym trzecie nazwisko."

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA