fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polak za granicą

Koronawirus: MSZ ostrzega przed wyjazdami za granicę

Podróżowanie podczas pandemii
MSZ ostrzega przed wyjazdami za granicę.
Adobe Stock
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało do obywateli Polski, by poważnie przemyśleli wyjazdy zagraniczne. Resort ostrzega, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej powroty do kraju mogą być utrudnione.

- Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne - czytamy na stronie MSZ.

Resort podkreślił, że każdy, kto podejmuje decyzję o wyjeździe powinien liczyć się z trudnościami w powrocie do kraju. Ruch lotniczy może być ograniczony, a podróżni prawdopodobni będą musieli poddać się kwarantannie lub samoizolacji. Podróżowanie za granice może wiązać się także z koniecznością przeprowadzenia badań lekarskich na zlecenie miejscowych władz.

Przypomnijmy, że od 14 do 27 października 2020 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym na terytorium 29 krajów. Chodzi o kraje, w których współczynnik – w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców – przekracza 90 (według stanu na 5 października 2020 r.). Zakaz nie będzie dotyczył m.in. państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Źródło: MSZ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA