fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Marek Jurek: Rewolucja u nas kompromituje się sama

Marek Jurek i Jarosław Kaczyński
W sprawie wpisania do konstytucji, że źródłem wszystkich praw i wolności człowieka jest przyrodzona godność, przysługująca każdemu od poczęcia, Jarosław Kaczyński często zmieniał zdanie – mówi Marek Jurek (z lewej). Na zdjęciu: konferencja prasowa PiS, styczeń 2007
Fotorzepa, Marcin Łobaaczewski
Jest różnica między paryskim „oddajcie władzę wyobraźni" a warszawskim „wypier...". Rewolucja może wygrać na dwa sposoby – zmieniając władzę albo zmuszając władzę do zmian. Obu tym wariantom trzeba zapobiec - mówi Marek Jurek, komentator i publicysta, były marszałek Sejmu RP.

Plus Minus: Pewnie jest pan zadowolony z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji embriopatologicznej?

Dobrze, że zostało praktycznie potwierdzone orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 1997 roku uznające prawo do życia od poczęcia za warunek funkcjonowania demokratycznego państwa prawa.

Nie martwi pana to, co się dzieje na ulicach? Wygląda to na powtórkę wojny ideologicznej z początku lat 90., kiedy rozpoczęła się dyskusja nad zakazem aborcji.

Obecna sytuacja jest zupełnie inna niż w 1993 roku, kiedy została uchwalona ustawa o ochronie życia, i niż w 1997 roku, kiedy Trybunał Konstytucyjny wystąpił w jego obronie, i inna niż w 2007 roku w czasie debaty konstytucyjnej. Nigdy wystąpienia aborcjonistyczne nie miały tej skali i gwałtowności jak obecnie.

Dlaczego tak jest?

Przez ostatnie lata władza zrobiła bardzo dużo, żeby zdemobilizować opinię występującą w obronie cywilizacji życia. Duża część wyborców prawicy uznała, że władza wszystko zro...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA