fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pokorna wędrówka po planszy

materiały prasowe
Gry planszowe ex definitione planszę mieć powinny. Tymczasem ich projektanci coraz częściej mocno ją modyfikują bądź wręcz się jej pozbywają. Każą graczom bawić się malutkimi kafelkami lub różnokolorowymi kartami, zaś tekturową planszetkę wykorzystują co najwyżej do liczenia punktów. W „Obłędnym rycerzu" plansz jest tymczasem całe mrowie, a gracz musi nimi gibać. Cóż, to obłędna gra!

Bohaterem jest tytułowy rycerz, który bierze udział w niebezpiecznej wyprawie. Gracze współpracują ze sobą, by mu pomóc w wędrówce. Za pomocą czterech niewielkich dźwigni delikatnie unoszą i opuszczają planszę. W ten sposób sterują rycerzem, który zamiast nóżek ma niewielką kulkę i pokornie przesuwa się po powierzchni – zgodnie ze starymi jak świat prawami fizyki.
Każda z dwudziestu lokacji, które na rycerza czekają, zawiera szlak wijący się aż do wyjścia. Do tego dochodzą liczne plastikowe i drewniane przeszkody, które instaluje się przed rozpoczęciem zabawy. Oprócz płotków i głazów pojawiają się niebezpieczni strażnicy oraz laski dynamitu, które zabijają śmiałka na miejscu. Ba, pojawia się nawet złowrogi boss, którego należy wepchnąć do pułapki. Jest bardzo niebezpiecznie!

„Obłędny rycerz" to kooperacyjna gra zręcznościowa, w której rzuty kostką czy decyzje odnośnie do taktyki nie mają żadnego znaczenia. Liczy się to, czy gra...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA