fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Studium zabijanego miasta

Rzeczpospolita
W pewnym muzułmańskim mieście, gdzieś w drugiej połowie XX wieku, żyją sobie Nadia i Saeed. Nadia to młoda dziewczyna pracująca w towarzystwie ubezpieczeniowym. Dosyć wyzwolona jak na obowiązującą kulturę, przez co popada w konflikt ze swoją religijną rodziną. Wyprowadza się do mieszkania w biednej dzielnicy i zaczyna samodzielne życie. A że jest młoda i ładna, to nieustannie musi się zmagać z chamskimi zaczepkami mężczyzn na ulicach.

Saeed to chłopak z dobrego domu. Kulturalny, posłuszny, nawet pobożny, choć bez przesady. Szanuje rodziców, którzy stanowią przykładne małżeństwo, sam również chce założyć rodzinę. Młodzi poznają się na wieczornych zajęciach dla studentów. Zaczynają się spotykać i zbliżają do siebie.

Pewnego dnia w mieście pojawiają się młodociani żołnierze bojówek, prawdopodobnie radykalnie islamistycznych. Uważnie przyglądają się długości męskich bród oraz strojom kobiet na ulicach.

Rządowe siły wpierw próbują walczyć z rebelią, pozorują pełną kontrolę nad groźną sytuacją z pogranicza wojny domowej, ale z czasem bojówki przejmują rządy w kolejnych dzielnicach. Czytamy o odciętych głowach i okaleczonych zwłokach wiszących na ulicznych latarniach, o kobietach wywiezionych nie wiadomo dokąd, o naćpanych nastolatkach kontrolujących uliczne blokady, a także o przypadkowych ludziach zabitych snajperskimi kulami. Półki w sklepach pustoszeją, żywność oraz inne niezb...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA