Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 31.01.2021 13:09 Publikacja: 29.01.2021 00:01
Foto: Pixabay
Co mają do tego „internauci"? Otóż portale informacyjne korzystają niekiedy z takiej formy, że opisują pierwsze reakcje w sieci na jakieś zdarzenie. I nie ma w tym nic niestosownego, przecież, jak wiadomo, nigdy nie ma się drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. Politycy np. po konferencji prasowej uważnie śledzą pierwsze komentarze liderów opinii, ponieważ wiedzą, że to one ukształtują sposób, w jaki dana sprawa będzie następnie komentowana przez większość. Stąd też można nawet w poważnych portalach znaleźć niekiedy przegląd opinii dotyczących nowego wydarzenia – jak skomentowali je politycy głównych partii, znani publicyści, naukowcy itp. Zresztą wielu odbiorców mediów chce poznać nie tylko sam fakt, ale również to, jaki stosunek do niego mają cenieni przez nich komentatorzy. Komentarze ukazują wydarzenie w pewnym kontekście historycznym czy politycznym, dzięki czemu osoby, które nie śledzą aż tak regularnie wydarzeń, mogą sobie – czytając kilka różnych komentarzy do danej sprawy – szybko wyrobić własne zdanie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas