fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Robert Mazurek: Nokturn o trzymaniu piwa

AdobeStock
Najtańszy bilet do Irlandii, jaki znalazła moja wyszukiwarka, kosztuje 269 zł. W jedną stronę, bo stamtąd nie ma powrotu. Drogo, lecz polski Kościół nie tylko nie wydał nic, ale jeszcze sporo zarobił i wybrał kierunek na Dublin. Szczęśliwej podróży!

Tak, ja o tym samym co wszyscy, po prostu nie mogę wyjść z podziwu dla trafności biskupich sądów. I sprawności procedur, której mogłoby się państwo uczyć. Ot, jedna decyzja i proszę bardzo, Monika Kurska okazuje się panną z trójką dzieci, a były mąż/niemąż może wreszcie zawrzeć drugi, całkiem sakramentalny związek. No, chyba żeby i ten się okazał niesakramentalny, ale to się okaże za jakiś czas. Jeśli dobrze ogarniam prawo kanoniczne, to ten pierwszy związek był nieważny, bo Jacek Kurski był albo niedojrzały, albo niepoczytalny. Jego nowa żona sama została panną na wydaniu także w wyniku kościelnego recyklingu. Można? Można.

I żebyśmy się dobrze zrozumieli – ich ślub, ich sprawa. Naprawdę jestem ostatnim, którego oburzałyby cudze rozwody i śluby, ludzie mają prawo układać sobie życie jak chcą, załatwiać to i z sobą, i z Kościołem. Nikogo pouczać nie będę, sobą się lepiej zajmę. Problemem zresztą nie są nowożeńcy, problemem nie jest naw...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA