fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Sobolewski odpowiada Budce. Mówi o przesłuchaniu szefowej KE

Krzysztof Sobolewski
Krzysztof Sobolewski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka uważa, że w sprawie rezygnacji z zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi powinna zostać powołana komisja śledcza. Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski uważa, że taka komisja powinna przesłuchać szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.

Borys Budka zarzucił władzom, że te rezygnując z zakupu dodatkowych szczepionek Pfizer/BioNTech i Moderny sprawiły, że "proporcjonalnie zmniejszyła się liczba szczepionek dostarczonych do naszego kraju"

- To musi być wyjaśnione - dodał podkreślając, że m.in. przez decyzję w tej sprawie "zapisy na szczepienia (w Polsce - red.) się skończyły". - Muszą być jak najszybciej uruchomione - podkreślił.

Stanowisko Platformy Obywatelskiej skomentował na Twitterze szef KW PiS Krzysztof Sobolewski. Pani Przewodnicząca vol der Leyen, sugeruję, aby zarezerwowała sobie Pani termin na przesłuchanie przed komisją Pana Budki. Po tym, jak osiągnął "pełnię władzy" w PO jak widać, jego ambicje sięgają być może Brukseli :) Proszę ostrzec kolegę Donalda Tuska" - napisał.

Platforma Obywatelska uważa, że ma konkretne rozwiązania, które usprawnią system szczepień w Polsce. Borys Budka poinformował rząd o pięciu propozycjach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA