Platforma Obywatelska

Billboardy PO wracają na ulice. "Nie oddali pieniędzy"

Twitter/LubuskaPO
Platforma Obywatelska rusza z kolejną akcją, w ramach której po ulicach Warszawy będą jeździły billboardy przypominające o nagrodach przyznanych członkom rządu PiS.

Po informacji o przyznaniu nagród dla członków rządu na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy w ramach zorganizowanej przez Platformę Obywatelską akcji "Konwoje wstydu".

Akcja ma swój kolejny etap. Tym razem politycy PO wypominają członkom rządu, że pieniądze nie wróciły do miejsca, z którego pochodzą.

- Naszym naczelnym hasłem jest to, żeby politycy PiS oddali te pieniądze tam, skąd je wzięli - mówił na konferencji prasowej przed siedzibą PiS Mariusz Witczak.

Zdaniem polityków PO pieniądze powinny wrócić do budżetu państwa, a nie być przekazywane na Caritas. - Caritas został przez PiS potraktowany w sposób instrumentalny, ponieważ jest to cwaniacki pomysł na to, żeby w przyszłym roku politycy PiS otrzymali zwrot z podatku, który zostanie odpisany - dodał Witczak.

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że będzie prowadzić akcje informacyjne, dopóki PiS nie rozliczyć się przyznanymi nagrodami. - Nie zostawimy tej sprawy - mówił Marcin Kierwiński. 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL