fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Sławomir Neumann: Przesłuchanie to próba upokorzenia Tuska. To konfabulacje Macierewicza

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
– Cała sprawa jest próbą upokorzenia Donalda Tuska, żeby był jakikolwiek haczyk po to, żeby móc ciągać przed prokuraturę Donalda Tuska. To jest sprawa z niczego. To są konfabulacje Antoniego Macierewicza – ocenia Sławomir Neumann z PO zaplanowane na dziś przesłuchanie przez prokuraturę przewodniczącego Rady Europejskiej.

- Sprawa jest absolutnie dęta, nadmuchana przez Antoniego Macierewicza, absurdalna - uważa polityk PO.

Według Neumanna Macierewicz "jest nieusuwalny". - Gdyby był usuwalny, dawno po tych jego ekscesach, jak mówi prezes Kaczyński, powinien być wyrzucony - powiedział poseł.

- Antoni Macierewicz to człowiek, któremu nie powinno się dać do ręki brzytwy do golenia, a Jarosław Kaczyński dał mu armię i dzisiaj mają z tym wszyscy w PiS problem - dodał.

Poseł Platformy zapowiedział, że "jeżeli PiS nie będzie chciał się pozbyć tego szkodnika polskiej armii", to PO złoży wniosek o wotum nieufności.

Polityk nie zamierza uczestniczyć w akcji powitania Donalda Tuska na warszawskim dworcu.

– Nie, mam inne aktywności. Dzisiaj jest także rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Składamy kwiaty przed pomnikiem bohaterów getta. Nie mamy problemu ze spotykaniem się z Donaldem Tuskiem. Nie wykluczamy, że później uda się spotkać i porozmawiać – powiedział Neumann w TVN24.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA