fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Jan Grabiec: Kaczyński nie zdecydował się na dymisję rządu. My to wnioskujemy

Jan Grabiec
rp.pl
- Myślę, że rząd PiS będzie miał szereg problemów. Wyborcy oczekiwali efektów, a tego nie widać. Rząd będzie rozliczony - uważa rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że PiS ma 29 proc. poparcia, a PO - 27 proc.

- Powodem do radości w tym sondażu jest wyraźny spadek notowań PiS-u. Polacy zareagowali na karkołomne działania rządu w Brukseli. Po półtora roku rządzenia, kredyt zaufania wyborców minął i zaczyna się rozliczanie z codziennej pracy - ocenił Grabiec.

Jarosław Kaczyński powiedział, że przewiduje krótkofalowe obniżenie wyników sondażowych, ale długofalowo ocena jego partii ma wzrosnąć. - Kaczyński wypowiada różne sądy i różne zdania. Myślę, że rząd PiS będzie miał szereg problemów. Wyborcy oczekiwali efektów, a tego nie widać. Rząd będzie rozliczony - powiedział rzecznik PO.

Wniosek o wotum nieufności nie przełamie dobrej passy Platformy Obywatelskiej? - Działanie rządu w Brukseli wymagało stanowczej reakcji ze strony opozycji. Wniosek o dymisję rządu jest krokiem politycznym, bo w tej sytuacji nie wystarczyło zrobić trzy konferencje prasowe. Polacy oczekiwali, że blamaż rządu zostanie skwitowany. Skoro Jarosław Kaczyński nie zdecydował się na dymisję rządu, to my ten wniosek składamy - odpowiedział gość programu.

Jakie znaczenie dla układu sił w opozycji ma ten wniosek? Czy to ma pokazać, że Schetyna jest liderem opozycji? - Przestrzegam przed rozumieniem polityki, które można porównać do castingu na lidera opozycji. Polacy oczekują wiarygodności i stabilizacji, Polacy chcą gry zespołowej i wiadomo, że trener jest ważny, ale żaden zespół nie wygra osobą samego trenera - ocenił Grabiec.

- To nie jest tak, że Jarosław Kaczyński jest charyzmatyczną postacią, która przyciąga tłumy. W PiS jest odwrotnie, wiele ujemnych punktów dostarcza właśnie lider ugrupowania. Chodzi o rozsądną organizację opozycji i to proponujemy - dodał.

Paweł Szefernaker powiedział, że PO jest dla rządu idealną opozycją, bo jemu, jako współtworzącemu wizerunek rządu, łatwiej jest wypominać złe działania rządu Platformy. - Ta deklaracja cieszy, bo to świadczy, że nasi przeciwnicy są w malinach. Jeśli cała strategia ma opierać się na przypominaniu ośmiu lat PO, to pan minister nie zdaje sobie sprawy, że Polacy oczekują efektów od obecnego rządu - mówił Grabiec.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA