fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Boniek zostanie doradcą właściciela AS Roma?

Prezes PZPN Zbigniew Boniek
Fotorzepa, Piotr Nowak
Zbigniew Boniek, po zakończeniu drugiej kadencji na stanowisku prezesa PZPN, może zostać doradcą nowego właściciela klubu AS Roma - informuje Onet, powołując się na włoskie media.

Jeśli Dan Friedkin zostanie nowym właścicielem grającej w Serie A Romy, wówczas ma zaproponować współpracę Bońkowi - pisze Onet.  - Gdyby do mnie zadzwonił, na pewno odbiorę - mówi prezes PZPN w rozmowie z "Corriere dello Sport".

Boniek przestanie pełnić funkcję prezesa PZPN jesienią 2020 roku.

Friedkin, amerykański biznesmen, który w 2017 roku chciał kupić grający w NBA klub Houston Rockets, obecnie ma być zainteresowany zakupem Romy - klubu, w którym Boniek grał w latach 1985-1988.

- W przeszłości odrzuciłem ofertę od AS Romy, ale wtedy rola proponowana przez zarząd nie odpowiadała mi do końca. Teraz wierzę w Paulo Fonsecę. Ma dobry pomysł na grę drużyny, ale może powinien mieć do dyspozycji lepszych piłkarzy - mówi Boniek na łamach "Corriere dello Sport".

- W październiku mój kontrakt wygasa. Z Romą jestem związany emocjonalni. Mieszkam w stolicy Włoch, jeśli nie jestem w Polsce - dodaje.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA