Superpuchar Niemiec: Borussia pokonała Bayern

W meczu o Superpuchar Niemiec Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 2:0.

Publikacja: 03.08.2019 22:18

W meczu otwierającym kolejny sezon niemieckiej piłki, wicemistrzowie Niemiec okazali się lepsi od mistrzów. Przygotowując się do sezonu Bayern Monachium wygrał cztery mecze, jeden zremisował i dwa przegrał. Borussia Dortmund wygrała w trakcie przygotowań pięć razy - przypomina Onet.

W meczu o Superpuchar w obu podstawowych jedenastkach wystąpili Polacy - Robert Lewandowski w Bayernie i Łukasz Piszczek w Borussii.

Piłkarze z Dortmundu mogli objąć prowadzenie już w 1. minucie. Po błędzie Niklasa Suele niepilnowany Marco Reus strzelał z bliska, ale Manuel Neuer był na posterunku. Bramkarz Bayernu zdziwił swych kibiców akcją w 15. minucie, gdy wybiegł daleko od bramki, chcąc przeciąć podanie, dał się przy tym wyprzedzić Paco Alcacerowi. Hiszpan uderzył z daleka, ale nie trafił do pustej bramki.

AFP

Piłkarze Bayernu mieli swoje szanse w 22. i 26. minucie. Najpierw jednak Marwin Hitz obronił uderzenie Kingsleya Comana, a później zagranie Lewandowskiego, który głową odbił piłkę po strzale Thomasa Muellera.

Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć gola. Wynik przestał być jednak remisowy niedługo po wznowieniu gry. W 48. minucie błąd popełnił Thiago, który atakowany przy bocznej linii niefortunnie podał do Jadona Sancho. Ten zagrał do Alcacery, a Hiszpan z szesnastu metrów z woleja strzelił przy słupku, pokonując Neuera.

Bayern mógł szybko wyrównać za sprawą Leona Goretzki, który uderzył tuż pod poprzeczkę, ale bramkarz BVB nie dał się zaskoczyć. Piłkarze z Monachium nie poddawali się, ale brakowało im szczęścia. Strzał Comana trafił w słupek, a uderzenie Mueallera zostało zablokowane.

Borussia nastawiła się na grę z kontry i ta taktyka przyniosła efekt w 69. minucie. Sancho popędził na bramkę Neuera i płaskim strzałem między nogami bramkarza podwyższył na 2:0.

Podopieczni Niko Kovaca próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale w sobotę nie byli w stanie rozmontować dobrze sprawującej się obrony Borussii. Piłkarze z Dortmundu zdobyli Superpuchar po raz pierwszy od 2014 r.

Pozostało 81% artykułu
2 / 3
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym