MŚ kobiet: Amerykanki obroniły tytuł

Nie było niespodzianki w finale piłkarskich MŚ kobiet. Obrończynie tytułu Amerykanki pokonały Holenderki 2:0.

Aktualizacja: 07.07.2019 20:01 Publikacja: 07.07.2019 19:49

Zwycięstwo w dzisiejszym finale oznacza, że piłkarki ze Stanów Zjednoczonych po raz czwarty sięgnęły po tytuł mistrzyń świata. Turniej we Francji kończą bez porażki.

W meczu przeciwko Holandii obrończynie tytułu po raz pierwszy na turm turnieju nie zdobyły bramki w pierwszych piętnastu minutach.

Widzowie zgromadzenia na trybunach Parc Olympique Lyonnais gole oglądali dopiero po przerwie.

W 60. minucie Stefanie van der Gragt nieprzepisowo zaatakowała w polu karnym rywalkę i sędzia po obejrzeniu powtórki zdecydowała się na podyktowanie rzutu karnego. Bramkę zdobyła Megan Rapinoe.

Kilka minut później było już 2:0. Indywidualną akcję przeprowadziła Rose Lavelle. Amerykanka podwyższyła prowadzenie strzałem z okolic linii pola karnego.

Ellen White z Wielkiej Brytanii oraz mistrzynie świata Alex Morgan i Megan Rapinoe zakończyły mundial z największą liczbą bramek. Zdobyły we Francji po 6 goli.

USA - Holandia 2:0 (0:0)

Bramki: Megan Rapinoe (61), Rose Lavelle (69)

Więcej: Onet.pl