fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Michał Kucharczyk odchodzi z Legii Warszawa

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
Po dziewięciu sezonach spędzonych przy Łazienkowskiej Michał Kucharczyk, skrzydłowy drużyny wicemistrza Polski, odchodzi z Legii Warszawa - informuje Onet.

"Michał, dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla Legii i życzymy powodzenia w dalszej karierze" - głosi cytowany przez Onet komunikat umieszczony na oficjalnej stronie Legii Warszawa.

Kucharczyk w Legii był piłkarzem Legii od lipca 2009 roku, ale zadebiutował w niej dopiero rok później - w sierpniu 2010 roku zagrał w barwach Legii w meczu z GKS-em Bełchatów.

Łącznie dla Legii Kucharczyk zagrał w 349 meczach, w których zdobył 71 goli. Najważniejszy z nich to ten strzelony w meczu 4. rundy eliminacji LM w sezonie 2016/2017 - w rewanżowym meczu z Dundalk FC Kucharczyk zdobył w 90. minucie gola na 1:1 co przypieczętowało awans Legii do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kucharczyk był z Legią pięciokrotnie mistrzem Polski, sześć razy zdobywał z nią Puchar Polski.

- Bardzo dziękujemy Michałowi za wszystko co zrobił dla Legii przez dziewięć lat gry. Należy mu się za to duży szacunek. Miał swój udział w wygraniu pięciu tytułów mistrzowskich i sześciu Pucharów Polski. Grał w Lidze Mistrzów UEFA i Lidze Europy UEFA. Legia i Michał wzajemnie zawdzięczają sobie bardzo wiele, dlatego takie decyzje zawsze są trudne, zarówno dla Klubu, jak i dla zawodnika. Dzisiaj jednak życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i wierzymy, że Legia na zawsze pozostanie w jego sercu - podskreślił dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Według Onetu Kucharczyk może obecnie trafić do Turcji - skrzydłowym ma być zainteresowany tamtejszy Kayserispor.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA