To piąte kolejne zwycięstwo "Dumy Katalonii" biorąc pod uwagę mecze ligi hiszpańskiej, Ligi Mistrzów i Pucharu Króla.

Dzięki wygranej Barcelona prowadzi w tabeli La Liga z czterema punktami przewagi nad drugim Atletico Madryt.

W meczu z Rayo Vallecano Barcelona wyszła na prowadzenie w 11 minucie, ale potem, nieoczekiwanie, do głosu doszli gospodarze - po trafieniach Jose Pozo i Alvaro Garcii po godzinie gry było 2:1 dla Rayo.

Kiedy wydawało się, że Barcelona dozna porażki, w 87 minucie gola dla Blaugrany zdobył Ousmane Dembele. Trzy minuty później trzy punkty grającej wciąż bez kontuzjowanego Lionela Messiego Barcelonie zapewnił Suarez.

Dwa trafienia Suareza oznaczają, że Urugwajczyk ma już 9 goli na koncie (w 11 meczach) i prowadzi w klasyfikacji strzelców La Liga.