fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Papież Franciszek

Założyciel "La Repubblica" Eugenio Scalfari: Papież powiedział mi, że piekła nie ma

Eugenio Scalfari
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license, Francesca Marchi / International Journalism Festival
Eugenio Scalfari, założyciel dziennika "La Repubblica": Papież powiedział mi, że piekło nie istnieje. Watykan: To było prywatne spotkanie wielkanocne, nie wywiad.

Eugenio Scalfari, dziennikarz i założyciel jednego z głównych włoskich dzienników, "La Repubblica", słynie z tego, że nie nagrywa rozmów i nie robi notatek podczas przeprowadzanych przez siebie wywiadów. Spisuje je później z pamięci.

Tak też się stało po ostatniej rozmowie Scalfariego z papieżem Franciszkiem, którą następnie dziennikarz opisał w swojej gazecie, w artykule zatytułowanym "To zaszczyt być nazywanym rewolucjonistą".

Scalfari, choć sam jest ateistą, nazywa papieża "swoim przyjacielem".

 

Scalfari przywołuje słowa papieża, który mówił, że ci, którzy się nawracają, otrzymują przebaczenie Boga i wchodzą w szeregi dusz, które Go kontemplują.

Ci natomiast, którzy nie żałują, nie mogą otrzymać odpuszczenia win. Oni znikają. Nie ma piekła, jest znikanie grzesznych dusz - miał powiedzieć papież.

Wkrótce po opublikowaniu artykułu w "La Repubblica" oświadczenie wydał Watykan, Podkreślono, że artykuł nie jest "wiernym zapisem rozmowy", a spotkanie papieża z Eugenio Scalfarim było jedynie prywatną rozmową, a nie "formalnym wywiadem".

"To, co pisze autor w swoim artykule, jest rekonstrukcją rozmowy, w której nie cytuje on dosłownie słów wypowiedzianych przez papieża" - brzmi oświadczenie Watykanu.

Katolickie media przypominają kontrowersyjny artykuł Scalfariego z jesieni 2013 roku, po którym przyznał on, że zmanipulował wypowiedzi papieża.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA