Dlaczego warto słuchać Unii

Uruchomienie przeciwko Polsce art. 7 traktatu o Unii Europejskiej oburzyło zwolenników PiS, dopytujących, jakim prawem Unia miesza się w nasze sprawy. Ano takim, że ów traktat podpisaliśmy.

Publikacja: 26.12.2017 21:00

Dlaczego warto słuchać Unii

Foto: 123RF

Niektórzy więc otwarcie już nawołują, żebyśmy z Unii wystąpili. Bo przecież Norwegia i Szwajcaria świetnie sobie radzą bez niej, a teraz jeszcze dołączy do nich Wielka Brytania. Mamy alternatywę w postaci Międzymorza, a Unia, będąca narzędziem niemieckiego dyktatu, i tak się rozpada. Tymczasem Norwegia ma ropę, a Szwajcaria – banki. Oba te państwa nie graniczą natomiast z Rosją, która z kolei posiada liczącą 300 lat doktrynę odsuwania swojej granicy jak najdalej od Moskwy i nic nie wskazuje, żeby w ciągu kolejnych 300 (a przynajmniej 30) lat miała od niej odejść. A jak świetnie nam idzie budowanie bloku Międzymorza, pokazały wyniki głosowania nad wysuniętym przez nasz rząd kandydatem na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację