Robert Gwiazdowski

Robert Gwiazdowski: Liberalne wiatraki

Zadanie dla Wysokiego Sądu: ile wiatraków musi wybudować PGE? I jak bardzo podnieść ceny?

Robert Gwiazdowski: PO-PiS działa

Kreatywna księgowość budżetowa kwitnie. Jak kiedyś w amerykańskim Enronie. Z tym że dyrektorzy Enronu – Kenneth Lay i Jeffrey Skilling – zostali skazani za nadużycia (Lay nie odsiedział wyroku, bo umarł na zawał). Ministrom finansów odsiadka raczej nie grozi.

Robert Gwiazdowski: Dzierżyciele wiedzy tajemnej

„Nikt nie rozumie świata, w którym żyje, ale jedni są w tym lepsi od innych” – mawiał Richard Feynman, jeden z najlepszych fizyków wszech czasów.

Robert Gwiazdowski: Bastion praworządności

Wiecie, na czym polega praworządność w „demokratycznym państwie prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej” – jak stanowi art. 2 naszej prześwietnej konstytucji? A przynajmniej na czym polega zdaniem „wolnych sądów”?

Robert Gwiazdowski: Kiedy „rażące” razi, a kiedy nie

56 259 zł obliczone zamiast 56 952 zł. To jest dopiero naruszenie prawa.

Robert Gwiazdowski: Dlaczego może rządzić Orbán. I inni...

„Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasłużył” – pisał 200 lat temu Josephf de Maistre, teokrata, monarchista, krytyk oświecenia i rewolucji francuskiej.

Robert Gwiazdowski: Wojna i praworządność

Jeśli nadzwyczajne sytuacje usprawiedliwiają naruszanie prawa, to niektórzy będą dążyć do tworzenia sytuacji nadzwyczajnych dla usprawiedliwienia naruszania prawa.

Robert Gwiazdowski: Broń od handlarza respiratorami

Niestety, nie możemy zacytować Wyspiańskiego: „Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna”.

Robert Gwiazdowski: Zasada trwałości bezprawia

Skracając kadencję KRS, rząd naruszył konstytucję. Ale zrobił przy tym coś gorszego – wykazał się pychą. A to już grzech!