fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

The Rolling Stones w Polsce?

materiały promocyjne
„No Stopping” – reklamy o tej treści z charakterystycznym stonesowskim jęzorem z datą 26.02.2018 i godziną 9.00 wskazują, że potwierdzą się nasze informacje o tegorocznym koncercie zespołu Jaggera i Richardsa. Być może właśnie jutro rozpocznie się sprzedaż biletów na europejskie tournee.

Nasze źródła w grudniu mówiły, że w grę wchodzi show w czerwcu. Teraz bardzo dobrze poinformowana strona www.iorr.org podaje, że w grę wchodzi show 7 lipca na Stadionie Narodowym dla 70 tysięcy fanów. Wcześniej grupa miałaby wystąpić w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Czechach (Praga). Jesienno-zimowe tournée objęło 14 występów dla blisko 800 tys. fanów i przyniosło wpływy szacowane na 120 mln dolarów. Najbardziej dochodowe były stadionowe występy w Hamburgu i Monachium. Stonesi sprzedali wtedy bilety o wartości 12 mln dolarów każdego wieczoru.

Za zwrotny punkt w ostatniej odsłonie kariery zespołu należy uznać pierwszy i niebiletowany występ w Hawanie 25 marca 2016 r. Scementował zespół, którym targały konflikty pomiędzy Jaggerem i Richardsem. Do stolicy Kuby przyjechali zjednoczeni, mając świadomość wagi swoich wspólnych osiągnięć, a także wpływu, jaki wywarli na setki milionów fanów na świecie, reprezentujących wiele pokoleń.

Chociaż od dawna zapowiadana płyta z premierowymi piosenkami nie ukazała się od czasu „A Bigger Bang" z 2005 roku, grupa jest aktywna także na polu fonografii. Rok temu wydała płytę „Blue & Lonesome". W całości wypełniły ją bluesowe klasyki. Nawiązywała do debiutanckiej płyty z 1964 roku, na której tylko jedna piosenka była autorstwa Stonesów. Był to ukłon w stronę czasów, gdy grupa formowała się, inspirowała bluesem i rhythm and bluesem.

Na początku grudnia ukazał się wspominkowy album „On Air" przypominający koncertowe nagrania zrealizowane na początku kariery z myślą o słuchaczach BBC.

Jeśli dojdzie do koncertu Stonesów, będzie to ich piąty występ w naszym kraju. Do legendy przeszły dwa pierwsze w Sali Kongresowej w 1967 roku. Musiało minąć wiele lat, by Stonesi zagrali u nas na Stadionie Śląskim w 1998 roku. Potem wystąpili jeszcze na warszawskim Torze Wyścigów Konnych w 2007 roku.

Muzycy najstarszego rockowego zespołu świata mają obecnie razem niemal 300 lat. Sprzedali blisko 300 mln albumów. Należy do nich rekord frekwencji – 1,5 mln widzów w Rio na Copacabanie. Majątek Jaggera ocenia się na blisko 400 mln dol., zaś Keitha Richardsa – na 350 mln dol. Stonesi są także najdroższym zespołem. W branży mówi się, że za jeden wieczór biorą 4 mln dolarów, a nawet więcej. Ale przecież żywa legenda warta jest każdych pieniędzy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA