fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Dziennikarz TVP: Po rozmowie z Kaczyńskim dostałem zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami

Michał Olszański
Fotorzepa/ Darek Golik
Michał Olszański, który w poniedziałek w TVP2 był jednym z gospodarzy programu "Pytanie na śniadanie", którego uczestnikiem był Jarosław Kaczyński, otrzymał "ustny zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami". Powodem mają być jego wypowiedzi dla jednego z portali, komentujące rozmowę z prezesem PiS.

O zakazie wypowiadania się, nałożonym na Olszańskiego, informuje serwis Wirtualne Media. - Niestety, nie mogę rozmawiać z mediami. Od kierownictwa „Pytania na śniadanie” dostałem dzisiaj ustny zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami. Stanowczo odsyłam więc do rzecznika prasowego TVP - powiedział portalowi, po prośbie o komentarz dotyczący dyskusji, jaka przetoczyła się po poniedziałkowym wydaniu programu.

Tematem rozmowy z Kaczyńskim zasadniczo nie była polityka. – Lubię proste potrawy – bigos, placki kartoflane, pierogi ruskie, schabowego z kapustą, wszystkie rzeczy z grilla. Muszę się przyznać, że jadałem subtelne potrawy w bardzo dobrych restauracjach, ale nie zaszokowały mnie nadzwyczajną jakością - mówił o swoich gustach kulinarnych prezes PiS. Przekonywał też, że "nie jest pracoholikiem", "nie lubi kawy", a przed wyjściem do pracy "musi jeszcze obsłużyć koty i trochę posprzątać".

Dowiedz się więcej: Kaczyński: Lubię bywać u Julii Przyłębskiej

Za formę wywiadu krytykowani byli prowadzący program - Monika Zamachowska i Michał Olszański. - Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. "Pytanie na śniadanie" to audycja poranna, lifestylowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek, nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja - komentował kilka dni później ten drugi w rozmowie z portalem naTemat.pl.

Według Wirtualnych Mediów, Olszański otrzymał po wywiadzie z naTemat.pl zakaz dalszych rozmów z mediami. Powołując się na nieoficjalne źródła serwis dodaje, że TVP rozważa czasowe zawieszenie dziennikarza w prowadzeniu „Pytania na śniadanie”. Wywiad Olszańskiego odbierany jest jako "nielojalność" - twierdzi źródło Wirtualnych Mediów.

Prezes TVP Jacek Kurski odmówił komentarza.

Źródło: rp.pl/Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA