fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Otwarte spotkanie w TK. Wpuszczono tylko TVP i PR

Fotorzepa, Marta Bogacz
W siedzibie Trybunału Konstytucyjnego zorganizowano konferencję pod tytułem "Tożsamość konstytucyjna". Wpuszczono tylko dziennikarzy TVP i Polskiego Radia.

Debata poświęcona jest pamięci profesora Lecha Morawskiego. Prawnik i sędzia Trybunału Konstytucyjnego zmarł w zeszłym roku.

W konferencji uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Pojawili się również prawnicy i naukowcy z polski i zagranicy. List do zebranych napisał prezydent Andrzej Duda.

Wydarzenie chciały relacjonować stacje telewizyjne. Do budynku Trybunału Konstytucyjnego wpuszczono tylko TVP i Polskiego Radio. Poinformował o tym dziennikarz Polsat News Marek Kacprzak.

"Kancelaria Premiera zaprasza media na uroczystość do TK z udziałem Mateusza Morawieckiego. "Otwarte dla mediów". Tyle, że Trybunał nie wpuszcza ekip telewizyjnych oprócz TVP" - napisał na Twitterze.

"Do TK wpuszczono tylko TVP i Polskie Radio. I słusznie, dziennikarze mogliby pytania zadać" - napisała natomiast Dominika Długosz z Polsat News.

Jakub Wesołowski z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tłumaczy, że to organizatorzy spotkania odpowiadali za wpuszczanie ekip. Rzecznik prasowy TK sprawy nie komentuje.

Źródło: rp.pl/ Press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA