fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Twarze Medium Roku 2017: „dziennikarze z krwi i kości”

(od lewej) Katarzyna Kucharczyk, Danuta Walewska, Zuzanna Dąbrowska, Przemysław Wojtasik, Marek Domagalski, Michał Kolanko, Grzegorz Siemionczyk i (od góry) Mateusz Rzemek. Jerzy Haszczyński w chwili robienia tego zdjęcia był w Tel Awiwie, pisząc kolejny tekst.
Fotorzepa
Stare porzekadło mówi, że „za sukcesem każdego mężczyzny, stoi mądra kobieta”. Wyniki raportu Instytutu Monitorowania Mediów za 2017 rok pozwalają nam na jego parafrazę – „za sukcesem każdego medium stoją mądrzy dziennikarze”.

"Rzeczpospolita" była w ubiegłym roku niekwestionowanym liderem opinii. To na pracę naszych dziennikarzy najczęściej powoływały się inne redakcje.

„Nic nie jest w stanie zastąpić kompetencji i profesjonalizmu dziennikarzy z krwi i kości, którzy wciąż tworzą trzon zespołów tradycyjnych tytułów” – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. Tradycyjnych, ale – tak jak nasi dziennikarze – ze swobodą wykorzystujących również możliwości, które daje internet.

 

Tytułu „najbardziej opiniotwórczego medium 2017 roku” nie byłoby, gdyby nie ludzie. „Dziękuję całemu zespołowi Rzeczpospolitej i wydawnictwa” – mówi Bogusław Chrabota – „Za ofiarną pracę, oddanie i lojalność. Sami najlepiej zresztą wiecie, jaki za takimi sukcesami kryje się wysiłek”. A kierownictwo redakcji wyróżniło dziennikarzy, którzy najbardziej przyczynili się do tego sukcesu. Oto oni, wraz z krótkimi uzasadnieniami szefów działów:

Wydarzenia

Zuzanna Dąbrowska: „Jej analizy i komentarze czytają niemal każdego dnia dziesiątki tysięcy ludzi. I żywo komentują w mediach społecznościowych”.

Jerzy Haszczyński: „To jeden z czołowych dziennikarzy zajmujący się sprawami międzynarodowymi w Polsce. I wzór dla kolegów po fachu”.

Michał Kolanko: „Polska scena polityczna nie ma przed nim tajemnic”.

 

Ekonomia

Katarzyna Kucharczyk: „Z Jej talentu korzystają czytelnicy zarówno Rzeczpospolitej, jak i Parkietu. O stronach internetowych obu gazet nie wspominając”.

Danuta Walewska: „Rzetelność, ciekawość świata biznesu. Bycie dziennikarzem jest dla Niej niezmiennie powodem do radości”.

Grzegorz Siemonczyk: „Specjalista od rozmów z „wielkimi” gospodarki, na przykład laureatem ekonomicznego Nobla. Umysł analityczny, nie stroni od publicystyki”.

 

Prawo

Przemysław Wojtasik: „Najlepszy dziennikarz wśród doradców podatkowych i najlepszy doradca podatkowy wśród dziennikarzy. Autor największej liczby „jedynkowych” tekstów w dziale „Prawo” i… maratończyk”.

Mateusz Rzemek: „Jego specjalność - prawo pracy i ubezpieczenia społeczne. Nie tylko pisze teksty, ale z powodzeniem występuje w telewizji Rzeczpospolitej”.

Marek Domagalski: „Autor jednego z najgłośniejszych artykułów z dziedziny prawa w ubiegłym roku. Jego specjalność to Trybunał Konstytucyjny”.

 

 


I jeszcze raz Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” – „I podziękowania najważniejsze – dla pp. Czytelników. Istniejemy i wygrywamy tylko dlatego, że nam ufacie. Wierzycie, że „Rzeczpospolita” w waszej codziennej gonitwie za rozumieniem świata jest ważna i wiarygodna, że umie się przeciwstawić bzdurnym kategoriom fake newsa i postprawdy. Potrzebujecie nas tak samo jak my was. I jeśli nadal będziecie z nami, damy wam jeszcze więcej”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA