Cezary Szymanek

Ziobro vs Morawiecki: „Ile razy premier dymisjonował ministra sprawiedliwości?”

„Tak jak Zbigniew Ziobro, o Mateuszu Morawieckim myśli również część polityków Prawa i Sprawiedliwości” – mówi Jacek Nizinkiewicz w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Kaczyński i Tusk chcą dawać 800+. „Ale to nie wystarczy, aby rządzić”

„O ogłoszeniu obietnicy 800+ w trakcie konwencji PiS wiedziało tylko kilka osób, w tym premier Mateusz Morawiecki” – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

Tusk ograł Kaczyńskiego przy użyciu 800+? „Nie wpadł w pułapkę”

„Dzięki wnioskowi o 800+ od czerwca, Tusk nie zostanie w telewizji rządowej twarzą tych, którzy chcą zabrać Polakom pieniądze. Dzięki przeprosinom PiS za inflację, a teraz za fiasko programu mieszkaniowego, Kaczyński chce pokazać, że potrafi przyznać się do porażek” – mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Kontratak Ukrainy. „Kwestia czasu. Kijów wziął teraz na cel ego Putina”

„Rosyjski prezydent musi przeżywać ciężkie chwile na wieść o kolejnych stratach broni, która miała być najlepsza na świecie. Na froncie zaś sytuacja jest patowa. Kijów najprawdopodobniej czeka z rozpoczęciem kontrofensywy na poprawę pogody” – mówi Andrzej Łomanowski w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

800 zł. od PiS. „Aby zapomnieć o rosyjskiej rakiecie, czy za głos w wyborach?”

„Chyba nikt nie da tyle wyborcom, ile jest w stanie obiecać Jarosław Kaczyński, aby pozostać przy władzy. Paradoksalnie, wyborcy – nie tylko PiS - sami za to zapłacą” – mówi Jacek Nizinkiewicz w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Populistyczna licytacja Morawieckiego i Ziobry. „To brudna polityka”

„Zamiast ścigać się, kto bardziej chce przywrócenia kary śmierci w Polsce, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro powinni dofinansować Niebieską Linię z Funduszu Sprawiedliwości. Państwo – działające tak jak teraz - nie zapobiegnie kolejnym tragediom” – mówi Jacek Nizinkiewicz w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

„Kaczyński ustawami – niczym bejsbolem – chce robić swoje porządki”

„Właściwie już codziennie, za sprawą PiS dzieje się coś, co w normalnym, demokratycznym świecie nie przeszłoby bez konsekwencji” – mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

PSL i Polska 2050. „Związek z rozsądku, pieniędzmi podzielą się równo”

„To przede wszystkim koalicja anty-PiS, ale po części również anty-PO. W jakiej części? Powiedzmy, że w proporcjach 70 do 30. Ale też dzięki temu PSL i Polska 2050 zwiększają swoją siłę negocjacyjną, jeśli dojdzie do rozmów z Donaldem Tuskiem o wspólnej liście” – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Marsz 4 czerwca. „Hołownia odpuszcza, aby być jakimś”

„Jeśli liderzy partii opozycyjnych przegapią moment, gdy w ich działaniach górę powinien brać już tylko interes państwowy, a nie partyjny to… państwo pozostanie realizatorem interesów partii PiS” – mówi Zuzanna Dąbrowska w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

„Gospodarka i stępiony Fox News zwiększają szanse Bidena”

Joe Biden chce po raz drugi zostać prezydentem USA. Aby tego dokonać będzie potrzebował 1 mld dol. na kampanię i pokonać – najprawdopodobniej – Donalda Trumpa. Zadanie mogą ułatwić kłopoty telewizji Fox News, zmuszonej płacić za podawanie nieprawdziwych informacji. Z Jędrzejem Bieleckim rozmawia Cezary Szymanek.