Cezary Szymanek

Sprawa księdza Surgenta. „Kilkadziesiąt ofiar. Drastyczne opisy pominęliśmy”

„Ksiądz Eugeniusz Surgent trafił do więzienia za seksualne molestowanie 6 chłopców. Ale ofiar było zapewne kilkadziesiąt w 13 parafiach, przez które przewinął się ksiądz Surgent. Po naszym tekście kościół rozpoczął poszukiwania wszystkich pokrzywdzonych” – mówi Tomasz Krzyżak w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Kaczyński gra patriotami z Niemiec. „Nasze bezpieczeństwo zakładnikiem kampanii PiS”

„Zrealizowanie pomysłu Kaczyńskiego, aby baterie rakiet patriot z Niemiec rozmieścić w Ukrainie, oznaczałoby wciągnięcie NATO w wojnę z Rosją. Polski wtedy też. Tymczasem Kaczyński nie pytał Polaków co wolą: dodatkowe rakiety na straży polskiego nieba czy PiS” – mówi Jędrzej Bielecki w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Po meczu #POLMEX. „Gra na zero z tyłu to zaprzeczenie futbolu”

„Problemem nie jest zmarnowany rzut karny Lewandowskiego, tylko to jak trener Michniewicz ustawił grę. Obrona za wszelką cenę, a gole jak się zdarzą. I niestety piłkarzom to też się podoba” – mówi Stefan Szczepłek w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

PiS bez władzy na Śląsku. „Będą naśladowcy”

„Odejście z partii Jarosława Kaczyńskiego marszałka Jakuba Chełstowskiego i trojga radnych będzie miało naśladowców. Bo niezgoda z polityką prowadzoną przez rząd wobec Unii Europejskiej wśród samorządowców może być powszechna” – mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Mundial w Katarze. „Zgadujesz co jest prawdą, a co ustawką”

„Te Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zostały zorganizowane i są zarządzane przez Katar. FIFA gra tak, jak szejkowie pozwolą” – mówi Kamil Kołsut wysłannik „Rzeczpospolitej” do Kataru w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Sąd nad WIBORem. „Upadek systemu vs. bankructwo klientów”

„Klient zaciągający kredyt hipoteczny w Polsce bierze na siebie o wiele więcej ryzyk niż bank. I jeśli ktoś może w tym układzie zbankrutować, to tylko klient. Czas na cywilizację rynku i upowszechnienie stałej stopy procentowej” – mówi Krzysztof Adam Kowalczyk w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Eksplozja w Przewodowie. „Za długa cisza rządu”

„Władza i opozycja – wspólnie – zdały egzamin z zachowania na wieść o eksplozji w Przewodowie. Ale zbyt długa cisza po stronie rządu może rodzić teorie spiskowe” – mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości. „Ziobro w rządzie to dla opozycji czyste złoto”

„Jeśli jakiś poseł wspierający obóz władzy zatrzaśnie się w windzie, Zbigniew Ziobro przepadnie w trakcie głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności. Ale nie sądzę, by tak się stało. Ziobro zostanie w rządzie, robiąc dalej to samo. Blokując wypłatę funduszy z UE” – mówi Zuzanna Dąbrowska w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Raport NBP o inflacji. „3,5 proc. w 2025 r.? Myślenie życzeniowe”

„Właściwie to nikt w tej chwili nie wie, jaka i kiedy może być inflacja w Polsce. Prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych dwóch lat spadnie do poziomu 2,5 proc. jest tak niskie, że nie przywiązywałbym się do tej perspektywy” – mówi Grzegorz Siemionczyk w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Haszczyński o Niemczech. „Rzeźnia nr 1”

„Najtrudniejszym emocjonalnie reportażem był ten o dzieciach, które polscy robotnicy przymusowi mieli z Niemkami. To tajemnica, która w Niemczech nie została do końca wyjaśniona” – mówi Jerzy Haszczyński, autor książki „Rzeźnia nr 1” w rozmowie z Cezarym Szymankiem.