Cezary Szymanek

Cezary Szymanek

Paweł Olechnowicz, były prezes Grupy Lotos: Ktoś chciał wymazać Lotos z rynku

Rosjanie ostrzyli sobie zęby na Rafinerię Gdańską już od wielu lat. W czasach rządów PiS i przy pomocy koncernu z Arabii Saudyjskiej ten cel został zrealizowany – mówi Paweł Olechnowicz, wieloletni prezes Grupy Lotos.

Paulina Hennig-Kloska: Elektrownia jądrowa musi powstać jak najszybciej

Dyskusja o zmianie lokalizacji elektrowni jądrowej opóźni budowę o 10 lat. Trwa szukanie miejsca pod budowę drugiej – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska.

Cezary Szymanek: Niemoralny szantaż Adama Glapińskiego, prezesa NBP

Prezes Narodowego Banku Polski grozi zalaniem rynku obligacjami covidowymi. Adam Glapiński udowadnia tym samym, że jest w stanie zrobić niemal wszystko, aby nie stanąć przed Trybunałem Stanu. Nawet podpalić polską gospodarkę. A na pewno wpędzić w wielkie kłopoty rząd Donalda Tuska.

Jiten Vyas, VFS Global: Pracujemy dla 24 z 27 państw członkowskich UE

Jeśli będzie taka potrzeba, będziemy współpracować z komisją śledczą w celu wyjaśnienia roli VFS w procesie ubiegania się o wizę – mówi Jiten Vyas, wiceprezes VFS Global.

Donald Tusk premierem, koniec władzy PiS. "Andrzej Duda też chyba nie będzie przeszkadzał"

"Donald Tusk jest politykiem wagi ciężkiej. Prezydent Andrzej Duda chyba zrozumiał, że wejście w konflikt z nowym premierem, będzie go bardzo dużo kosztować. A nie musi już raczej nic udowadniać Jarosławowi Kaczyńskiemu" - mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem w podcaście "Rzecz W Tym".

Cezary Szymanek: Rosną dziury - demograficzna i budżetowa. Rząd Tuska musi działać od zaraz

W popularnym powiedzeniu „gospodarka, głupcze” pierwszy wyraz Donald Tusk zastąpił w swoim exposé słowami „wspólnota i szacunek”. Ale to nie oznacza, że nie wiadomo, czego się spodziewać po jego rządzie.

Cezary Szymanek: Niechlubny rekord w spółkach

Polityczne kryterium doboru kadr zarządzających państwowymi spółkami było cechą każdej ekipy rządzącej od 1989 r. Ale to partia Jarosława Kaczyńskiego w ciągu ostatnich ośmiu lat doprowadziła do największego spustoszenia.

Cezary Szymanek: N(arodowy) B(astion) P(opleczników) PiS

Upolitycznienie NBP przez Adama Glapińskiego jak na dłoni widać w składzie doradców szefa banku centralnego. Nic dziwnego, że nie chciano podać ich nazwisk.

Sejmowe komisje śledcze na tropie afer PiS. "Kaczyński już nigdy więcej rządzić nie będzie"

"Sejmowe komisje śledcze do spraw nielegalnych podsłuchów pegasusem, wyborów kopertowych i afery wizowej zakończą polityczną karierę Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość już teraz krwawi. Ale PiS to duży, polityczny zwierz, agonia będzie trwać miesiącami" - mówi Jacek Nizinkiewicz w rozmowie z Cezarym Szymankiem w podcaście "Rzecz W Tym".

Tymczasowy rząd PiS. "Morawiecki chce powtórzyć legendę Olszewskiego"

- Nie jest wykluczone, że Mateusz Morawiecki odda władzę wcześniej i zrezygnuje z wygłoszenia exposé. Z prostego powodu, aby uniknąć przegranego głosowania w Sejmie i obrazu wielkiej porażki rządu PiS - mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem w podcaście "Rzecz W Tym".