Media

TVP chwali się wynikiem "Sylwestra Marzeń z Dwójką"

AKPA
Niemal 8 milionów osób miało - według pomiaru opartego na obserwacji rzeczywistych zachowań widzów - oglądać występ Luisa Fonsiego w Zakopanem, w czasie którego wykonał m.in. hit 2017 roku w internecie, piosenkę "Despacito" - podaje TVP w komunikacie.

TVP podaje, że na "Sylwestrze Marzeń z Dwójką" w Zakopanem, transmitowanym przez TVP2, bawiło się ok. 100 tys. osób.

Powołując się na badanie Nielsena TVP podaje, że występ Fonsiego oglądało 6,7 mln widzów (43,15 proc. udziału w rynku), a według alternatywnego pomiaru - niemal 8 mln widzów. Z kolei Zenona Martyniuka śpiewającego "Przez twe oczy zielone" miało oglądać odpowiednio - 6,3 i 7,5 mln widzów. 5,8 mln widzów miała przyciągnąć przed ekrany Maryla Rodowicz i jej "Kalashnikow". O północy TVP 2 miało oglądać 5,7 mln widzów.

Średnio sylwestrowy koncert dwójki oglądało 4,5 mln widzów co daje jej 34 proc. udziału w rynku. Dwójka, która w ciągu całego dnia miała 18,1 proc. udziału w rynku, była 31 grudnia najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce - podaje TVP.

Wyniki pomiarów oglądalności prezentowane przez TVP są obliczane z wykorzystaniem Modelu Oglądalności Rzeczywistej opracowanego przez Zespół ekspertów pod kierownictwem dr Grzegorza Koloch z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - podaje TVP.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL