fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Austria: Dziennik Oesterreich oskarżony o "propagandę w nazistowskim stylu"

oe24.at
Austriacki dziennik Oesterreich został ostro skrytykowany przez internautów po tym, jak zilustrował na swojej stronie internetowej artykuł o zdewastowaniu żydowskiego cmentarza w Wiedniu zdjęciami z 2007 roku zrobionymi na cmentarzu w niemieckim Freudental.

Artykuł umieszczony na stronie internetowej dziennika nosi tytuł "Żydowski cmentarz w Wiedniu zdewastowany". Ilustracją tekstu jest zdjęcie żydowskich nagrobków, na których znajdują się nazistowskie symbole - w tym symbol SS i swastyka.

Zdjęcie podpisano: "Swastyka na Centralnym Cmentarzu".

Tymczasem, co szybko odkryli internauci, zdjęcie pochodzi z 2007 roku, a w dodatku wykonano je w Niemczech.

"To jest propaganda w nazistowskim stylu. Odrażające. To zdjęcie pochodzi z 2007" - napisał jeden z komentujących artykuł.

W Austrii 4 grudnia odbywa się powtórzona II tura wyborów prezydenckich, w której rywalizują ze sobą były lider partii Zielonych Alexander Van der Bellen oraz Norbert Hofer z Wolnościowej Partii Austrii (FPO). FPO często oskarżana jest przez jej przeciwników za partię, która buduje swoją popularność na podsycaniu ksenofobii i nacjonalistycznych nastrojów. Część oponentów politycznych uważa wręcz, że nawiązuje ona do nazistowskich tradycji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA