Media i internet

Amerykański fundusz NBM: „Gremi dobrze rokuje”

Marcus Brauchli, współzałożyciel i partner zarządzający funduszu inwestycyjnego North Base Media.
wikipedia
„To unikalna kombinacja tradycyjnych i innowacyjnych aktywów mediowych” – mówi Marcus Brauchli, współzałożyciel i partner zarządzający funduszu inwestycyjnego North Base Media. Fundusz właśnie zwiększył zaangażowanie w notowanej na rynku NewConnect spółce Gremi Media SA (m.in. wydawca dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”).

Po transakcji North Base Media ma już 5-proc. udział w kapitale akcyjnym Gremi Media SA. Dlaczego fundusz zdecydował się zainwestować w Gremi?

North Base Media inwestuje w innowacyjne, właściwie zarządzane spółki medialne działające na rynkach o tendencjach wzrostowych. Tam gdzie rozpowszechnienie smartfonów i technologii cyfrowych zwiększa zapotrzebowanie na korzystanie z mediów na wszelkich platformach. Wierzymy, że unikalne połączenie tradycyjnych i innowacyjnych zasobów medialnych Gremi Media, a także oddanie zespołu, który uprawia dziennikarstwo najwyższej próby, dobrze rokuje.

Czytaj więcej

Amerykański fundusz dokupuje akcje Gremi Media

To również powody zwiększenia zaangażowania funduszu już po debiucie giełdowym Gremi?

Kluczowy był cały ostatni rok, w czasie którego bliżej poznaliśmy kierownictwo Gremi. Nabraliśmy przekonania, że ten zespół będzie umiał poruszać się na trudnym, szybko zmieniającym się rynku medialnym.

Kolejne kroki North Base Media? Zwiększenie pakietu akcji?

Aktualnie nasza pozycja w firmie jest satysfakcjonująca, ale oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące działań, które mogłyby okazać się korzystne dla Gremi.

North Base Media specjalizuje się w inwestycjach na całym świecie w biznesy mediowe produkujące m.in. wysokiej jakości treści newsowe czy ekonomiczne. Miesięcznie spółki, w których ma udziały NBM, docierają na świecie do ponad 110 milionów cyfrowych użytkowników (w tym mobilnych), angażują odbiorców w 1,5 mld aktywności w mediach społecznościowych, przetwarzają ponad 15 mld stron analiz danych, generują ponad 1 mld odsłon wideo i umożliwiają operatorom telekomunikacyjnym udostępnianie 1 mld ludzi darmowych danych. Partnerami-założycielami amerykańskiego funduszu skupionego na inwestowaniu w spółki mediowo-technologiczne są Marcus Brauchli – były wydawca „The Wall Street Journal" i „The Washington Post", oraz Sasa Vucinic, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w firmach inwestycyjnych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL