fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Pandemia: W środę dowiemy się kiedy znów pójdziemy do kina i teatru

Bloomberg
W środę premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić kolejne etapu luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem. W telewizji Polsat Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, powiedział, ze premier poinformuje, kiedy zaczną działać kina i teatry.

– Taka decyzja także o kinach, teatrach będzie. Zresztą przyznam szczerze, że sam na nią trochę czekam – powiedział Łukasz Schreiber w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i opinie" Polsat News.

Według radia RMF FM w kinach i teatrach widzowie będą mogli zasiąść już 1 czerwca, ale pod warunkiem, że co drugi fotel będzie pusty.

Wraz z kinami i teatrami otwarte zostaną także siłownie i kluby fitness ale pod warunkiem, że po każdym kliencie sprzęt będzie dezynfekowany. Być może zamknięte będą prysznice. Rząd zezwoli też na organizowanie wesel, ale bawić się będzie mogło na nich maksymalnie 50 osób.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosić ma decyzje ws. obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W związku z pandemią od 12 marca zawieszona została w Polsce działalność bibliotek, kin, teatrów, oper, filharmonii i muzeów. Początkowo zawieszenie obowiązywało do 25 marca, ale zostało przedłużone.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA