fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Polacy nie przygotowani do prowadzenia własnych działalności

Blisko 70 proc. Polaków twierdzi, że własna firma to dobra ścieżka rozwoju kariery, jednak jedynie 31 proc. widzi szansę na założenie własnego biznesu – podaje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pod względem liczby firm Polska zajmuje 6. miejsce w Europie. Bolączką małych i średnich spółek bardzo często jest brak płynności finansowej czy chwilowe zastoje w działalności. Z badań Aasa Polska wynika, że 41 proc. przedsiębiorców uważa pozabankowe e-pożyczki za korzystne rozwiązanie dla firm z sektora MŚP. Wśród głównych zalet respondenci wymieniają szybkość, bezpieczeństwo oraz przejrzyste warunki współpracy. – Sektor MŚP od lat jest motorem napędowym polskiej gospodarki, jednak przedsiębiorcy prowadzący małe i średnie firmy wciąż mają niewiele dedykowanych sobie rozwiązań biznesowych. Pozabankowe pożyczki online świetnie przyjęły się na rynku klientów indywidualnych. Z danych PARP wynika, że 44 proc. Polaków spłaca pożyczkę ratalną czy chwilówkę w wysokości od 1 tys. do 10 tys. zł. Z roku na rok spada także odsetek nadmiernego zadłużenia w Polsce – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert z serwisu pozyczkaportal.pl.

Z analiz pozyczkaportal.pl wynika, że uzyskaniem dodatkowych środków finansowych najbardziej zainteresowani są przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, transporcie, logistyce i handlu. – Pożyczki online to sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie, więc wystarczy je skutecznie zaimplementować do sektora MŚP – dodaje Dominik Ciula, manager w firmie Aasa Polska.

Według PARP niemal co siódmy Polak chce założyć własną działalność, natomiast już co drugi deklaruje, że jest do tego odpowiednio przygotowany.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA