Media i internet

Hydraulik prosto z Facebooka. Nie trzeba go mieć wśród znajomych

Facebook
Facebook chce łączyć ludzi z ich znajomymi i krewnymi. Teraz chce też ułatwić im kontakt z elektrykiem czy hydraulikiem. Wszystko dzięki nowej usłudze, na razie niedostępnej niestety w Polsce.

Facebook uruchomił - na razie tylko w Stanach Zjednoczonych - nową funkcjonalność w usłudze Marketplace. Do tej pory umożliwiała ona sprzedaż i kupno najróżniejszych przedmiotów (i taka możliwość jest też w polskiej wersji aplikacji). Teraz, za oceanem za jej pośrednictwem będzie można też znaleźć fachowca, który naprawi pralkę czy posprząta mieszkanie.

"Próśb o rekomendacje fachowców, którzy mogą wykonać drobne usługi w domu publikowanych jest na Facebooku więcej niż jakichkolwiek innych" - napisała w środę na swoim blogu Deb Liu, wiceprezes Marketplace. I stąd decyzja, aby wesprzeć takie potrzeby użytkowników portalu.

W ramach nowej funkcjonalności będzie można przeglądać oferty, sprawdzać oceny klientów i skontaktować się z danym fachowcem za pośrednictwem Messengera. Nie wiadomo jeszcze czy ta funkcjonalność trafi też do użytkowników poza Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL