fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Sony na święta sprzedało prawie 6 mln konsol

123RF
Japoński koncern miniony okres świąteczny może zaliczyć do udanych – jego system rozrywki PlayStation 4 okazał się niezwykle pożądanym prezentem.

Sony, które oferuje PS 4 w 127 krajach, sprzedało w tym czasie na całym świecie ponad 5,9 mln konsol nowej generacji. W sumie do końca grudnia 2017 r. kupców znalazło ponad 73,6 mln tych urządzeń.

Na podstawie danych ze sklepów oraz liczby pobrań odnotowanych w online’owym sklepie PlayStation ustalono, że w okresie świątecznym kupiono również prawie 66 mln gier na PS 4 (od początku tzw. cyklu życia tej konsoli na rynek trafiło w sumie aż 645 mln kopii).

John Kodera, prezydent i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment podkreśla, że nieustające zainteresowanie fanów na całym świecie przyniosło sukces sprzedażowy. - Liczba użytkowników PlayStation Network nie przestaje rosnąć, a grono abonentów PlayStation Plus przekracza już 31,5 mln. Sprzedaż internetowa w PS Store w grudniu 2017 r. osiągnęła najlepszy jak dotąd wynik miesięczny - komentuje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA