fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Królikowski: Ustawa o farmaceutach może zostać przyjęta jeszcze w tej kadencji

Michał Królikowski
Fotorzepa, Piotr Nowak
Zdaniem specjalisty od rządowego procesu legislacyjnego, prof. Michała Królikowskiego, byłego dyrektora Biura Analiz Sejmowych, przy dobrej woli rządzących ustawa o zawodzie farmaceuty ma szansę zostać przyjęta w tej kadencji Parlamentu.

Na dwa dni przed wyborami wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński skierował do sekretarza Komitetu Stałego Rady Ministrów (KSRM) prośbę o umieszczenie projektu o zawodzie farmaceuty w porządku obrad KSRM. Czy jest szansa, by ustawa została przyjęta jeszcze w tej kadencji?

Prof. Michał Królikowski, adwokat, były dyrektor BAS, były wiceminister sprawiedliwości: Teoretycznie jest to możliwe, jeśli przed upływem kadencji Sejmu zakończy się pełen proces legislacyjny. Ustawa musiałaby zostać przyjęta przez rząd, następnie przejść bez poprawek przez trzy czytania w Sejmie i w Senacie. W przeciwnym razie zadziała zasada dyskontynuacji, która obejmuje wszystkie projekty, które nie zostały uchwalone za poprzedniej kadencji.

Czytaj także: Ustawa o zawodzie farmaceuty na Komitet Stały Rady Ministrów

Kiedy kończy się obecna kadencja Sejmu?

Kadencja kończy się w momencie zwołania pierwszego posiedzenia Sejmu kolejnej kadencji. Do tej pory przyjmowano konwenans nieuc...

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA