fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Jestem zadowolony z zawirowań w Zjednoczonej Prawicy

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Jeżeli moje postulaty będą dotrzymane, w ramach współpracy będę głosował tak, jak życzy sobie tego Prawo i Sprawiedliwość - zapowiada lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Pod koniec maja ugrupowanie Pawła Kukiza podpisało z Prawem i Sprawiedliwością porozumienie programowe. Lider Kukiz'15 mówił, że jednym z elementów umowy jest uchwalenie ustawy antykorupcyjnej.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wspólne wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawła Kukiza - zapowiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

W rozmowie z RMF FM Kukiz powiedział, że jest zadowolony z zawirowań, które dzieją się w Zjednoczonej Prawicy. - Bez tego nie doszłoby do porozumienia, a moje postulaty nie mogłaby dojść do skutku - ocenił.

- Za porozumienie z PiS nie wziąłem żadnych synekur i nie wchodzę do rządu. Nie interesuje mnie, czy Jarosław Gowin wyleci z koalicji, ale im więcej się tam kotłuje, tym lepiej dla moich postulatów - dodał.

Kukiz uważa, że nie dojdzie do przyspieszonych wyborów, ponieważ aktualna władze "boi się, że ich ludzi potracą stanowiska w Spółkach Skarbu Państwa".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA