fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Rzymkowski: Pedofilia traktowana jako swego rodzaju pałka

tv.rp.pl
- Jak ci państwo mówią “tolerancja”, a jednocześnie dokonują tak haniebnego ataku na to, co dla nas katolików jest najważniejsze, to można powiedzieć, że to jest bzdura, to co oni mówią o wzajemnym szacunku. Oni po prostu kłamią - powiedział Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15, komentując "mszę" w czasie parady równości w Warszawie.

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy 8 czerwca. Towarzyszyło jej tzw. Miasteczko Równości, gdzie w białym namiocie została odprawiona msza. Przewodniczył jej Szymon Niemiec, aktywista ruchu LGBT, przedstawiający się jako kapłan Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego (działającego w Polsce do 6 marca 2019 r.). Niemcowi w odprawianiu mszy towarzyszyło dwóch mężczyzn, jeden miał na głowie durszlak.

- To było zaplanowane bluźnierstwo - ocenił w poniedziałek w TVP Info Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15. - Jeśli mówimy o łączności konfesji chrześcijańskich, to one się łączą na zasadzie wzajemnego szacunku. Tutaj tego szacunku ewidentnie zabrakło. W kościołach protestanckich nie ma tego elementu, który jest w kościołach rzymskokatolickich - przekonywał.

- Ci państwo zadrwili z tego, co dla Kościoła rzymskokatolickiego jest istotą Eucharystii. To było bluźnierstwo. Jak ci państwo mówią “tolerancja”, a jednocześnie dokonują tak haniebnego ataku na to, co dla nas katolików jest najważniejsze, to można powiedzieć, że to jest bzdura, to co oni mówią o wzajemnym szacunku. Oni po prostu kłamią - dodał Rzymkowski.

Komentując dyskusję po emisji filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, Rzymkowski w kontekście poniedziałkowego ataku na księdza we Wrocławiu stwierdził, że "jedno z tych najbardziej paskudnych przestępstw - pedofilia, jest traktowana jako swego rodzaju pałka i element napędzania tej nienawiści do duchownych rzymskokatolickich". 

- Jest rzeczą okropną, bo osoby, które mają najróżniejsze zaburzenia psychiczne w tej chwili targną się z różnymi niebezpiecznymi przedmiotami czy pięściami na duchownych - zauważył poseł Kukiz'15.

Film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" miał premierę w serwisie YouTube 11 maja. Film opowiada historie osób, które w dzieciństwie były molestowane przez księży Kościoła katolickiego.

Bracia Sekielscy ujawnili m.in. nieznane dotychczas fakty dotyczące czynów pedofilskich, jakich dopuszczali się były kapelan prezydenta Lecha Wałęsy, ks. Franciszek Cybula oraz honorowy kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ksiądz Eugeniusz M.

Czytaj także:

Pedofilia wchodzi w kampanię

Kościół nie ma swoich więzień

Strajk wiernych to nie jest dobry pomysł

Prymas Wojciech Polak mówiąc o filmie Sekielskich podkreślał, że film nie jest atakiem na Kościół. - Wręcz przeciwnie, (...) to jest jeszcze jeden element do naszej walki, do naszego zmagania się z pedofilią - przekonywał.

Z kolei kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" i Onetem przeprosił "osoby pokrzywdzone za ból, łzy, za cierpienie". - Każdy kadr, każda scena, każda historia opowiedziana w tym filmie wbija w fotel. Poruszyła mnie ogromna tragedia, ogromny ból osób skrzywdzonych - mówił.

Po premierze filmu opozycja zaczęła domagać się powołania niezależnej komisji z udziałem świeckich ekspertów, która miałaby zająć się sprawą pedofilii w Kościele. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że PiS zgadza się na powołanie takiej komisji, jeżeli będzie się ona zajmować pedofilią również w innych środowiskach.

Press Club Polska przyznał braciom Sekielskim nagrodę specjalną za film "Tylko nie mów nikomu".

Pod koniec maja Sekielski na swoim profilu na Facebooku poinformował o rozpoczęciu sprzedaży koszulek z motywem z filmu "Tylko nie mów nikomu". Dziennikarz zapewnił, że nie jest to projekt komercyjny.

Źródło: rp.pl/ TVP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA