fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz zaatakował byłych posłów swojego klubu

PAP/Marek Zimny
Paweł Kukiz w ostrych słowach skrytykował byłych posłów Kukiz'15, którzy zagłosowali za skierowaniem do dalszych prac projektu PiS nowelizującego kodeks wyborczy.

Kukiz’15 liczy na weto prezydenta Andrzeja Dudy w przypadku przyjęcia proponowanych przez PiS zmian w Kodeksie wyborczym, które w efekcie doprowadziłyby do likwidacji JOW-ów.

Zniesienie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin, i wprowadzenie wyborów proporcjonalnych do wszystkich szczebli samorządu, to jedno z założeń złożonego w Sejmie przez PiS projekt zmian m.in. w Kodeksie wyborczym. Z kolei projekt Kukiz'15, również złożony niedawno w Sejmie, przewiduje m.in. wprowadzenie JOW-ów w wyborach do wszystkich szczebli samorządu, także rad powiatów, rad miast na prawach powiatu i sejmików wojewódzkich.

Skierowanie projektu do dalszych prac poparło kilku byłych posłów Kukiz'15. Ich decyzję skomentował na Facebooku Paweł Kukiz.

W zamieszczonej na Facebooku infografice znalazły się wizerunki: Anny Marii Siatkowskiej, Małgorzaty Zwiercan, Małgorzaty Janowskiej, Sylwestra Chruszcza, Kornela Morawieckiego i Irenausza Zyski. Grafikę podpisano: "Zdradzili Obywateli! Zagłosowali za procedowaniem ustawy likwidującej JOW-y".

Uwagę internautów zwrócił przede wszystkim komentarz lidera Kukiz'15. "Dostali się do Sejmu dzięki obietnicy walki o JOW. Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS znoszącego JOW w Samorządach. Dziwnym trafem również dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii..." - napisał Paweł Kukiz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA