fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Katoliccy wydawcy rozdadzą Feniksy

materiały prasowe
Badacz cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, watykańscy kardynałowie, autorzy bestsellerów będą gośćmi Targów Wydawców Katolickich.

Ekspozycja targowa w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie otwarta dla zwiedzających już w czwartek o godz. 10. Na 22. Targach Wydawców Katolickich swoją ofertę zaprezentuje ponad 160 wydawców. Imprezie będą towarzyszyły spotkania autorskie, dyskusje, a także pokazy filmów.

Mottem przewodnim targów są przypadająca w tym roku 1050. rocznica chrztu Polski, trwający Rok Miłosierdzia oraz Światowe Dni Młodzieży. Specjalnym gościem będzie Fernando Ojeda Llanes, wybitny badacz obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Przyjadą też były watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone oraz kard. prefekt Kongregacji Nauki Wiary Gerhard Müller.

Podczas targów przyznane zostaną nagrody Feniks dla najlepszych publikacji 2015 r. Ubiega się o nie w kilku kategoriach 62 wydawców, którzy zgłosili ponad 250 tytułów. Wśród nominowanych są pracownicy i współpracownicy „Rzeczpospolitej". Wśród nich m.in. ojciec Maciej Zięba, ks. prof. Waldemar Chrostowski i Tomasz Krzyżak. Laureatów poznamy w czwartek.

Specjalny namiot, w którym będą się odbywały warsztaty i panele dyskusyjne, przygotowała Stacja7. W sobotę o godz. 17 debatę na temat obecności katolików w mediach poprowadzi Tomasz Krzyżak.

Targi odbywać się będą od czwartku do niedzieli w godz. 10–18.30 (w niedzielę do 17.30). Patronem imprezy jest „Rzeczpospolita".

Szczegółowy program na www.swl.pl. —tk

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA