fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W Moskwie rozdadzą samochody zaszczepionym na COVID-19

AFP
W ramach promowania akcji szczepień przeciwko COVID-19 w Moskwie odbędzie się loteria dla osób, które zdecydują się przyjąć pierwszą dawkę. Do wygrania będą samochody.

W niedzielę moskiewskie służby poinformowały, że w stolicy Rosji stwierdzono 7 704 nowe przypadki koronawiursa SARS-CoV-2. To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 24 grudnia.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin ogłosił, że osoby powyżej 18. roku życia, które w okresie od 14 czerwca do 11 lipca przyjmą pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będą automatycznie zapisywane do loterii, w której do wygrania będą samochody.

Czytaj także:
Prof. Pyrć: Szczepionki chronią również przed zakażeniem

Co tydzień rozdawanych ma być pięć pojazdów, każdy ma mieć wartość miliona rubli (ponad 51 tys. zł).

Siergiej Sobianin wyraził ubolewanie z powodu - w jego ocenie - niskiej liczby mieszkańców Moskwy, którzy zgłosili się do szczepień na COVID-19. W niedzielę mer nie podał nowych danych. Trzy tygodnie temu mówił, że pierwszą dawkę otrzymało 1,3 mln z ponad 12 mln mieszkańców.

Mer poinformował, że sobotnia decyzja o tym, by w związku z rosnącą liczbą zakażeń zamknąć na tydzień boiska i place zabaw na terenie dużych parków jest tymczasowa. Zgodnie z zarządzeniem, bary i restauracje nie mogą być czynne po godz. 23.

"By uniknąć nowych obostrzeń i zapewnić poprawę sytuacji musimy znaczącą przyspieszyć proces szczepień" - ocenił Sobianin.

W Rosji szczepienia preparatem Sputnik V rozpoczęły się w grudniu 2020 r.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA