fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. 180 zakażeń w ciągu doby na Tajwanie. Obostrzenia

Tajwan
PAP/EPA
Tajwan w sobotę podniósł poziom zagrożenia koronawirusem w stolicy kraju, Tajpej, i w Nowym Tajpej, wprowadzając obostrzenia na dwa tygodnie w związku z wykryciem 180 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby.

W związku z obostrzeniami w obu miastach zamknięte zostaną kina i inne miejsca rozrywki. Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzono też obowiązek noszenia masek w przestrzeni otwartej.

Liczbę osób uczestniczących w rodzinnych spotkaniach ograniczono - w ramach obostrzeń - do pięciu pod dachem i 10 na świeżym powietrzu.

Otwarte pozostaną biura, szkoły i restauracje.

Minister zdrowia Chen Shih-chung podkreślił, że tylko dzięki obostrzeniom kraj poradzi sobie z falą zakażeń i utrzyma epidemię pod kontrolą.

Rzecznik prezydent Tsai Ing-wen poinformował, że zmniejszy ona liczbę spotkań i wydarzeń publicznych, w których będzie brała udział.

Na zamieszkanym przez 24 mln osób Tajwanie wykryto jak dotąd ok. 1 290 zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów chorych na COVID-19 wynosi 12.

Ani razu, od początku pandemii, na Tajwanie nie wprowadzono lockdownu.

W piątek wieczorem część uniwersytetów na Tajwanie podjęła decyzję o natychmiastowym przejściu na zdalne nauczanie. Uczelnie wezwały studentów, aby trzymały się z daleka od kampusów.

W Tajpej zamkną się też muzea i zoo.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA