fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Michał Dworczyk odpowie za przygotowanie szpital polowego na Stadionie Narodowym

Stadion Narodowy
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że za powstanie szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie odpowie szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

O budowie szpitala polowego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie informowała w niedzielę Wirtualna Polska. 

Pierwsze prace miały ruszyć już w sobotę, a decyzja o przyjęciu pacjentów zapadła w ścisłym kierownictwie rządu.

W poniedziałek rano Mariusz Błaszczak powiedział, że premier będzie informował o budowie szpitali tymczasowych. - Wczoraj na posiedzeniu Rządowego Zespoły Zarządzania Kryzysowego omawialiśmy tę sprawę. Jesteśmy oczywiście gotowi. Ten know-how, czyli te wszystkie doświadczenia, które zostały zebrane w Lombardii, są oczywiście powszechną wiedzą służby zdrowia nie tylko wojskowej, ale również cywilnej służby zdrowia - mówił minister w rozmowie z radiową Jedynką.

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził w rozmowie z TVP Info, że "są wyznaczone miejsca, w których, w razie potrzeby, powstaną tymczasowe szpitale".

- Podejmujemy działania, by zabezpieczyć zdrowie i życie Polaków - mówił Müller.

- Szef KPRM Michał Dworczyk odpowiada za przygotowanie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie - dodał rzecznik. 

- Jesteśmy otwarci na to, by pomagać branżom, które zostaną najbardziej dotknięte. Nie chcemy dopuścić do ponownego lockdownu - przekazał.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA