fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosjanie szukają ochotników do testowania szczepionki na koronawirusa

AFP
Petersburski Instytut Badawczy Grypy im. Anatolija Smorodincewa ogłosił rekrutację ochotników do testowania szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Uczestnicy badania mają otrzymać wynagrodzenie (nie podano jego wysokości), będą mieli także zapewnione ubezpieczenie. Naukowcy są zainteresowani osobami w wieku od 18 do 50 lat. Wolontariusze będą musieli spędzić kilka w dni szpitalu, a następnie będą musieli stawiać się w wyznaczonych terminach na wizyty ambulatoryjne w klinice.

Z testów szczepionki wykluczone są osoby już chore na COVID-19, kobiety w ciąży i karmiące piersią, palacze, alkoholicy, uzależnieni od narkotyków, osoby z chorobami psychicznymi oraz osoby z chorobami przewlekłymi. Wolontariusze będą na początek zbadani. „W tej chwili ustalane są protokoły badań. Informacje na temat harmonogramu badań i wynagrodzenia zostaną przedstawione później” - poinformował instytut na swoim koncie na VKontakte.

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia oficjalnie informuje o kilku eksperymentalnych szczepionkach na koronawirusa, nad którymi toczą się prace w różnej fazie zaawansowania.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA