fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Duda: Zwolnienie z ZUS na trzy miesiące wpisane do projektu

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że do projektu tzw. tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd wpisano jego propozycje dotyczące m.in. mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych oraz rolników.

- Rozmawiałem dzisiaj z premierem (Mateuszem Morawieckim), z panią minister rozwoju Jadwigą Emilewicz o tych zmianach, które zaproponowałem, a mianowicie wprowadzenie ulgi w postaci zwolnienia mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych na trzy miesiące z obowiązku płacenia ZUS-u - mówił prezydent.

Jak dodał zmiana ta została wprowadzona (pierwotnie składki ZUS dla mikroprzedsiębiorców miały być tylko zawieszone na trzy miesiące).

- Wprowadzono do projektu ustawy również na trzy miesiące zwolnienia z KRUS-u, a rolnicy, także ci prowadzący rodzinne gospodarstwa rolne, będą traktowani tak jak przedsiębiorcy i będą mogli liczyć na taką samą pomoc. Dodatkowo będą rodzice którzy wychowują dzieci do 8 roku życia będą mogli korzystać z zasiłku przysługującego na dziecko także w rodzinach rolniczych - mówił.

- To są najistotniejsze kwestie, które zostaną wprowadzone do ustawy jeśli chodzi o rolników - dodał.

Prezydent Duda poinformował też o swojej rozmowie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, który zapewnił go, że "Polska ma zielone światło aby dokonywać w Chinach zakupów" środków ochronnych dla lekarzy i pielęgniarek. - I takie zakupy są wykonywane - już jutro przyleci do Polski samolot z Chin ze środkami ochronnymi dla lekarzy - dodał zapowiadając, że w kolejnych dniach przylecą do Polski kolejne samoloty z dostawami tych środków z Chin.

- Środki (ograniczające swobodę przemieszczania się - red.) przyjęte w Polsce przynoszą efekt, proszę bardzo abyście państwo tych ograniczeń przestrzegali - zaapelował prezydent.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA