fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Coraz więcej przypadków "przywiezienia" wirusa spoza kraju

AFP
Po czterech dniach spadku liczby nowo wykrytych zachorowań spowodowanych wirusem SARS-CoV-2, we wtorek w Chinach wykryto 24 nowe przypadki zachorowania na Covid-19, chorobę wywołaną koronawirusem, o pięć więcej niż dzień wcześniej. 10 z tych zachorowań to przypadki, w których wirus został "przywieziony" do Chin przez osobę przybywającą spoza granic Państwa Środka - podaje chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Łączna liczba przypadków wirusa wykrytych u osób przybywających do Chin spoza ich granic wzrosła do 79.

W Pekinie wykryto sześć przypadków zachorowań u osób, które podróżowały do Włoch i USA. W Szanghaju stwierdzono dwa nowe, "importowane" przypadki Covid-19, a w Gansu i Szantungu - po jednym.

Wzrost liczby zachorowań u osób przybywających spoza granic kraju odnotowano też na Tajwanie - 48 osobą, u której na wyspie wykryto koronawirusa była kobieta, która wróciła do kraju z wakacji w Wielkiej Brytanii.

Od sześciu dni spada natomiast liczba nowych zachorowań w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, pierwsze na świecie ognisko epidemii koronawirusa. We wtorek w prowincji tej stwierdzono tylko 13 nowych zachorowań - wszystkie w Wuhan, mieście, które we wtorek po raz pierwszy od czasu wybuchu epidemii odwiedził prezydent kraju, Xi Jinping.

Łączna liczba zachorowań na Covid-19 wykrytych w Chinach wzrosła do 80778.

Liczba ofiar choroby zwiększyła się we wtorek o 22 - do 3158. Wszystkie przypadki śmiertelne stwierdzono w prowincji Hubei, 19 z nich w Wuhan.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA