fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Rosja zmienia koncepcję prowadzenia wojny

mil.ru
Minister Obrony Rosji Siergiej Szojgu podczas spotkania z dowódcami sił lądowych, morskich i lotnictwa poinformował o przygotowaniach armii do nowej koncepcji prowadzenia wojny.

Na spotkaniu Szojgu wskazał, że znaczącą rolę będzie miała precyzyjna broń rakietowa, zautomatyzowane zarządzanie polem walki oraz elektroniczne środki wywiadowcze i zagłuszające. 

Jak wynika z raportu szwedzkiego Instytutu Badań nad Obronnością i Bezpieczeństwem, Rosja prowadzi ćwiczenia, które mają przygotować armię do długotrwałej wojny z takimi przeciwnikami jak Chiny i NATO. Eksperci zwracają również uwagę na prowadzoną od dawna wojnę propagandową.

Zdaniem Szojgu rosyjscy żołnierze zdobywają doświadczenie uczestnicząc w konflikcie zbrojnym w Syrii. 

- Coraz większy wpływ na działania operacyjne ma broń precyzyjnego rażenia, systemy wywiadowcze i walki elektronicznej oraz zautomatyzowane kierowanie wojskami i uzbrojeniem - powiedział minister obrony.

Zdaniem komentatorów takie wypowiedzi mają zastraszyć potencjalnych wrogów. Jednocześnie podkreślają, że armia nie dysponuje nowoczesną bronią, a modernizacja dotyczy tylko wyposażenia, którym już żołnierze dysponują.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA