fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Łódź: Nowy biurowiec spółki Warimpex

Ogrodowa 8 Office
Materiały Inwestora
Obok odrestaurowanego hotelu Andel's w Łodzi Warimpex wybuduje biurowiec.

Obiekt zaoferuje 28,6 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 3,9 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze. Zakończenie prac budowlanych firma zapowiada na pierwszy kwartał 2018 roku. - To szczególna inwestycja. Ważne miejsce w Łodzi odzyska historyczny narożnik. Nowy gmach nie tylko wypełni lukę w zabudowie, ale stanie się także nową siedzibą firm, co oznacza nowe miejsca pracy - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Ogrodowa 8 Office to dwie bryły składające się z pięciu i sześciu kondygnacji naziemnych. - Fasada ma odzwierciedlać historyczny podział działek i nawiązywać do stylów architektonicznych dawnych kamienic - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - W pełni przeszklonej elewacji budynku odbijać się będzie Pałac Poznańskiego. Do charakterystycznych dla Łodzi kamienicznych podwórzy będzie nawiązywał ogólnodostępny pasaż usługo-handlowy z kawiarniami i restauracjami. Połączy on pieszym przejściem Manufakturę, plac Wolności i Park Staromiejski.

- Inspiracją do stworzenia projektu architektonicznego były między innymi współczesne projekty połączonych kompleksów podwórzy „Hackeschen Höfe" w Berlinie czy „Fünf Höfe" w Monachium - mówią przedstawiciele firmy Warimpex. - W podziemiach znajdzie się dwupoziomowy parking dla 326 samochodów.

- W Łodzi działamy od wielu lat - mówi Jerzy Krogulec, prezes zarządu Warimpex Polska. - Wierzymy w potencjał tego miasta. Łódź potrzebuje nowoczesnych i komfortowych powierzchni biurowych, które spełnią oczekiwania i rozwijających się, i zupełnie nowych inwestujących tu przedsiębiorstw. Przed rozpoczęciem prac budowlanych podpisaliśmy pierwszą umowę najmu i mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli poinformować o nowych najemcach.

Ogrodowa 8 Office będzie biurowcem klasy A. W budynku znajdą się szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach, będą też stacje ładowania samochodów elektrycznych. Warimpex będzie się ubiegał o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Budynek powstanie w sercu Łodzi, przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Zachodniej, w pobliżu Manufaktury, Pałacu Izraela Poznańskiego, ulicy Piotrkowskiej i hotelu andel's, wybudowanego przez Warimpex. Ten obiekt należy do inwestora.

- Lokalizacja biurowca to jej duży atut. Budynek jest położony w ścisłym centrum miasta, obok licznych przystanków autobusowych, tramwajowych oraz zaplanowanej na tej samej ulicy stacji łódzkiego "metra". Narożnikowe położenie budynku, obok ikon miasta, zapewni przyszłym najemcom widoczność i rozpoznawalność - podkreśla Radosław Pawlak z firmy doradczej CBRE, która odpowiada za pozyskiwanie najemców biurowca.

- W biurowcu przewidziano wiele udogodnień. Powierzchnie doświetli przeszklona fasada. Na najwyższych piętrach będą zielone tarasy z widokiem na panoramę miasta, a na pozostałych kondygnacjach - wewnętrzne balkony - opisuje inwestor. - Zamierzamy wykorzystać najnowocześniejsze technologie, które powinny przyciągnąć najemców z sektora finansowego, IT, BPO/SSC. Firmy z tych branż doceniają także rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo energetyczne i rozwiązania dla infrastruktury informatycznej.

Inwestorem Ogrodowa 8 Office jest austriacki deweloper Warimpex. Firma zrewitalizowała w Łodzi dawną przędzalnię Izraela Poznańskiego i zaadoptowała zabytkowy budynek na hotel andel's. Autorem projektu architektonicznego jest OP Architekten. Szacowana wartość inwestycji Ogrodowa 8 Office to 50 mln euro. W budynku ma pracować ok. 3 tys. osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA