fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Budka do Lewicy: Wróćcie do opozycji

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Nie ma żadnej gwarancji, że samorządowcy będą współdecydować o tym, na co będą przeznaczone środki z KPO - mówił w Sejmie przed głosowaniem ws. Funduszu Odbudowy lider PO Borys Budka.

Budka wytknął premierowi Morawieckiemu, że ten podczas głosowania w Brukseli nie potrafił przekonać swojego zaplecza politycznego do zagłosowania za ratyfikacją Funduszu, bo europosłowie PiS zagłosowali przeciwko.

Lider PO dużą część wystąpienia poświęcił Lewicy, która zdecydowała się poprzeć PiS w głosowaniu nad FO.

Zarzucił jej posłom, że podejmując tę decyzję wybrali zakulisowe zagrywki, a porzucili Polki, które "obrywały od tej władzy podczas protestów" i wszystkich tych, którzy pod Trybunałem Konstytucyjnym protestowali przeciwko łamaniu konstytucji.

Budka stwierdził, że w Krajowym Planie Odbudowy, mimo postulatów Lewicy, nie ma żadnych gwarancji, że pieniądze z unii trafia do samorządów, że samorządy i organizacje pozarządowe będą miały wpływu na ich wydatkowanie, a decyzja o poparciu PiS Lewica nie wykorzystała szansy, by zmusić rząd do rozmów.

Zaapelował do Lewicy, by ta wróciła do opozycji i poinformował, że w imieniu KO kieruje szereg poprawek do projektu. Jeśli nie zostaną one uwzględnione, Koalicja wstrzyma się od głosu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA