fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Bangladesz: 10 tys. osób straciło domy po pożarze w stolicy

AFP
Co najmniej 10 tys. osób straciło dach nad głową po wielkim pożarze w slumsach stolicy Bangladeszu, Dhace. Ogień strawił tysiące chat znajdujących się w slumsach - informuje "The Guardian".

Ogień wybuchł w dzielnicy Mirpur w piątek wieczorem. W ogniu stanęło ok. 2 tysięcy chat - podał przedstawiciel straży pożarnej, Ershad Hossain.

- Nie byłem w stanie ocalić niczego. Nie wiem co teraz robić - mówi 58-letni Abdul Hamid, który zarabiał na życie sprzedając herbatę na stoisku w slumsach.

Władze podkreślają, że ogień opanowano, udało się też uniknąć ofiar. Kilka osób zostało lekko rannych - twierdzą strażacy.

Większość mieszkańców slumsów, w większości źle opłacanych pracowników fabryk odzieżowych, nie było w domach w momencie wybuchu pożaru, ponieważ wyjechali do mieszkających na prowincji rodzin w związku z muzułmańskim świętem Id al-Adha.

Ok. 10 tysięcy osób musiało po pożarze szukać schronienia w tymczasowych schroniskach, jakie powstały w okolicznych szkołach - informuje "The Guardian".

Władze miejskie zapewniają, że zapewniły pozbawionym dachu nad głową mieszkańcom Dhaki żywność, wodę i dostęp do toalet.

W Dhace od początku roku w pożarach budynków zginęło co najmniej 100 osób. Liczne pożary mają być efektem lekceważenia przepisów bezpieczeństwa przez wykonawców i właścicieli budynków.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA