fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Wzrosła liczba ofiar katastrofy samolotu na Hawajach

youtube
Mały samolot rozbił się na hawajskiej wyspie Oahu podczas startu, zabijając wszystkich jedenaście osób. To najtragiczniejszaa katastrofa lotnicza na Hawajach od prawie trzech dekad.

Katastrofa miała miejsce w piątek ok. 18.30 lokalnego czasu. Dwusilnikowy samolot próbował wystartować z lotniska Dillingham na północnym wybrzeżu wyspy. Samolot był obsługiwany przez Oahu Parachute Center.

Na udostępnionych w internecie filmach można zobaczyć płonący wrak całkowicie zniszczonego samolotu. Tim Sakahara, rzecznik Hawajskiego Departamentu Transportu, powiedział, że na pokładzie było 11 osób, w tym klienci i pracownicy. Początkowo informowano o 9 ofiarach śmiertelnych.

- 40 lat pracuję jako strażak tutaj na Hawajach i jest to najbardziej tragiczny incydent lotniczy, jaki mieliśmy - powiedział szef straży pożarnej w Honolulu Manuel Neves.

Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana. Zarówno Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), jak i Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wszczęły dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku maszyny Beechcraft BE65 King Air.

Piątkowa katastrofa jest najtragiczniejszym wypadkiem lotniczym na Hawajach od października 1989 r., kiedy samolot Aloha IslandAir 1712 uderzył w górę na wyspie Molokai, zabijając 20 osób na pokładzie. Jest to też katastrofa z największą liczbą ofiar śmiertelnych na terenie USA od lipca 2017 roku.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA