Katastrofa smoleńska

Macierewicz: PO kłamała, kłamie i będzie kłamała

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Jeżeli panowie z Platformy Obywatelskiej mówią, że rozbicie samolotu TU-154 jest typowe dla katastrof lotniczych, to naprawdę pokazuje to najlepiej nie tylko ich niekompetencję, ale skrajną bezczelność - stwierdził szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

To reakcja na rozpowszechniany przez Platformę Obywatelską materiał pod nazwą "Kłamstwa smoleńskie Macierewicza".

W kilkuminutowym filmie, odnoszącym się do wniosków ze śledztwa, które komisja opublikowała w ubiegłym roku, politycy PO zarzucają członkom podkomisji brak wystarczającego doświadczenia, posługiwanie się domysłami i błędną interpretację faktów.

Do materiału PO odniósł się były szef MON Antoni Macierewicz, obecnie szef podkomisji smoleńskiej.

– Jeżeli panowie z PO mówią, że rozbicie samolotu TU-154 jest typowe dla katastrof lotniczych, to naprawdę pokazuje to najlepiej ich nie tylko niekompetencję, ale skrajną bezczelność -  stwierdził Macierewicz cytowany przez Radio Maryja.

Macierewicz powtórzył swoją opinię, że komisja Millera, która po śledztwie ws. katastrofy opublikowała raport częściowo zbieżny z rosyjskim, "kłamała, fałszowała dane i uzależniała swoje publikacje od stanowiska rosyjskiej komisji pani Tatiany Anodiny".

Jednocześnie Macierewicz przekonywał, że członkowie podkomisji, którym PO zarzuca brak kompetencji, to m.in. Brytyjczyk Frank Taylor, twórca szkoły badania katastrof lotniczych, "niewątpliwie najwybitniejszy badacz na świecie", oraz "eksperci, którzy zbadali więcej katastrof niż wszyscy członkowie komisji Millera, razem wzięci z członkami PO".

Według Macierewicza film opublikowany przez PO to ciąg dalszy prób zakwestionowania raportu technicznego, który ma się ukazać wiosną. Ponadto, według polityka PiS, "Platforma Obywatelska kłamała, kłamie i będzie kłamała, bo jest odpowiedzialna za ukrywanie prawdy o tej największej tragedii niepodległej Polski".

Źródło: Radio Maryja

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL